لوگو

همه چیز درباره سپر خودرو

در این مقاله قصد داریم درباره سپر خودرو صحبت کنیم اما قبل بحث فنی و توضیحات مفصل یک خاطره درباره تصادفی که باعث شکستن سپر رنو ال 90 شد تعریف کنم.

حدود دو ماه پیش بود که از محل کار به سمت خانه برمیگشتم، هوا نیز بشدت سرد بود.

حدود 100 متر مانده به چراغ راهنمایی برای من یک پیام مهم آمد و من هم یک اشتباه کردم و موبایل خود را هنگام رانندگی چک کردم ، اتفاقی که نباید می افتاد، افتاد. چراغ قرمز شد و من بدون توجه ترمز نکردم و به پرایدی بر خورد کردم.

از خودرو گه پیاده شدم، متوجه ای مسئله شدم که اتفاقی برای پراید نیفتاده و سپر تندر نود کاملا شکسته بود و در آن سرما به اصطلاح خشک، خشک بود و انعطافی نداشت.

بدون تعارف بخواهیم از کیفیت سپر بگوییم، هیچ تعریفی ندارد ولی یکی از مهم ترین قطعات رنو می باشد.

سپر چیست؟

در واقع سپر، بخشی از خودرو می باشد که وظیفه حفاظت از خودرو را در مقابل ضربات خودروهای دیگر دارد. البته این حقیقت انکارپذیر نیست که سپر توان محافظت از خودرو رنو را درمقابل ضربات محکم ندارد!!

در سال 1927 تصمیم برآن شد که شرکت های خودروسازی سپر را در خودروهای خود استفاده کنند، خاصیت مهم این قطعه رنو، جلوگیری از خسارت زیاد به خودرو رنو می باشد.

فرایند تولید سپر گونه است؟

برای خیلی از علامندان به خودرو دانستن فرایند تولید سپر موضوع جالبی می تواند باشد پس لطفا با ما همراه باشید.

1- برشکاری: برای برشکاری قطعات از دستگاه های لیزی یا دستگاه های برشکاری استفاده می شود و توسط دستگاه پرس خمکاری های لازم، صورت می گیرد.

2- کروماتی کردن: پوشش کرماتی برای جلوگیری از زنگ زدن قطعه یا سپر می باشد.

3- نفوذ پلاستیک: پلاستیکی ذوب شده را داخل سپر ریخته و در آنجا شکل می گیرد.

4- سرد کردن پلاستیک: برای کاهش دمای پلاستیک از دستگاه های مختلفی استفاده می شود تا به آرامی این اتفاق بیفتد.

5- خمکاری نهایی: حالا پلاستیک نفوذ کرده و ورق های فایبر گلس قرار داده شده، قطعه با فیکسچر ویژه ای خم می شود.

6- پلیه گیری: در مرحله آخر پلیسه های اضافی گرفته می شود و به ماشین وصل می شود.

قیمت سپر خودرو

قیمت سپر در سال های اخیر رشد چشمگیری را داشته است البته که این موضوع جایی برای تعجب ندارد چرا که قیمت دیگر قطعات رنو نیز همین روند صعودی را داشته است. بخواهیم یا که نه سپر یکی از قطعات مهم رنو محسوب می شود و جلوه تزئیناتی وزیبایی نیز دارد پس باید یک سپر مناسب خریداری شود. قیمت سپر های موجود در فروشگاه رنو مارکت بسیار مناسب می باشد و اصل و با کیفیت می باشند.

برای مشاهده سپر ها و انتخاب و خرید اینجا کلیک کنید.

صافکاری سپر عقب و یا جلو

در بسیاری از مواقع ما، صافکاری سپر را به تعویض آن ترجیح می دهیم چرا که قیمت کمتری نسبت به خرید سپر جدید دارد. حداعقل دسمزد صافکاری خودروهای رنو از 200 هزار تومان آغاز و خودرو های گران تر رنو هزینه ای 450 هزار تومان دارد. خودرو هایی که سنسور پارک نیز داشته باشند، هزینه 50 تا 100 هزار تومانی نیز افزایش پیدا می کند.

انواع سپر

سپر های انواع مختلفی دارند. یکی از آنها سپر فلزی است که از قدیم برای خودرو ها استفاده میشد این نوتع سپر ها بسیار سنگین هستند و زمانی که ضربه ای به خودرو وارد میشد سبب ورود نیرو به درون خودرو شما میشد و این نوع قطعات به سرعت از رده خارج شدند.

پس از خروج سپر فلزی و  عدم حمایت مردم و خودروسازان، سپر های پلاستیکی تولید شدند. این نوع سپرها بر خلاف فلزی بسیار سبک تر بودند اما مشکل اساسی استحکام کم این سپرها بود. پس از مدت کوتاهی سپر پلاستیکی نیز از رده خارج شد.

پس از تجربه سپر فلزی و پلاستیکی این بار نوبت به تولید این قطعه جنس فایبرگلاس و کربن شد. ترکیب آلیاژ و فلزات سبب تولید سپری سبک و مقاوم شد که یکی از نقاط قوت این قطعات رنو عدم انتقال نیروی آنها به بدنه خودرو می باشد و مدت زمان انتقال نیرو افزایش یافته و در نتیجه باعث افزایش امنیت این خودروها میشود.

حتما سپر رنگ شده شرکتی خریداری کنیم

این سپرها مزیتی دارند که آنها را متمایز کرده و مصرف کنندگان را بخود جذب می کند:

1- قیمت مناسب: از لحاظ اینکه چه مقدار زمان و هزینه صرف شده تا سپر رنگ شده شرکتی تولید شود می توان به این موضوع پی برد که قیمت بسیار مناسب است.

2- سایز استاندارد: متاسفانه در سپر های متفرقه این موضوع را شاهد هستیم که سایز سپرها یکی نیست و در خودرو ها به مشکل برمی خوریم.

3- رنگ ثابت: سپر رنگ شده موجود در بازار به مرور زمان رنگ بری دارد ولی این نوع سپر ها کاملا رنگ اورجینالی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

learn

محصولات اخیر
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تماس سریع