لوگو

تفاوت تندر ایران خودرو با پارس خودرو

در این مقاله رنو مارکت قصد داریم درباره موضوعی صحبت کنیم که عمده افراد از آن بی خبر هستند، آن هم تفاوت میان تندر ایران خودرو و پارس خودرو می باشد.

امروزه اکثر شرکت های سازنده خودرو ، برای سود بیشتر از کیفیت کار می زنند و مثلا قطعات جعلی و تقلبی را استفاده می کنند؛ اما دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو سعی داشتند که بهترین نوع تندر را راهی بازار کنند.

تندر ایران خودرو و پارس خودرو تفاوت هایی دارند که  کمتر کسی به آن ها دقت داشته است، همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

بزرگ ترین تفاوت تندر ایران خودرو و پارس خودرو چیست؟

می دانیم زمانی که دو کارخانه یک نوع خودرو را تولید می کنند قطعا تفاوت هایی را در این خودرو ها هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ فنی ایجاد می کنند. ابتدا قصد داریم به تفاوت موتور تندر ایران خودرو و پارس خودرو بپردازیم. البته بررسی کامل و جامع موتور تندر را در مقاله ای دیگر پرداخیتم.

تفاوت تندر ایران خودرو و پارس خودرو از لحاظ فنی و موتور

از نظر کیفی می توان به جرئت گفت هیچ تفاوتی میان تندر ایران خودرو و پارس خودرو نمی باشد، هر دو این خودرو ها از موتور 4 سیلندر 1598 سی سی استفاده می کنند . هر دو خودرو با داشتن قدرت بالا ، شتاب مناسبی دارند و از صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در مدت 10.5 ثانیه حرکت می کنند. توان خروجی هر دو موتور 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه می باشد. جالب است که بدانید ستاره کیفی یکسان ( 3 ستاره کیفی) دارند.

حتی از نظر آپشن ها در تندر ایران خودرو و پارس خودرو نیز تفاوتی وجود ندارد هر دو سعی کردند تجهیزات ایمنی یکسانی را داشته باشند از جمله تعداد کمربند یکسان با قابلیت تنظیم ارتفاع ، 2 عدد کیسه هوا ، قفل مرکزی ، هشدار دهنده روشن بودن چراغ های جلو اشاره کرد.

میزان مصرف سوخت در هر دو خودرو در هر 100 کیلومتر داخل شهر 9 لیتر بوده و میزان مصرف سوخت ترکیبی در هر 100 کیلومتر نیز 6.9 لیتر می باشد. میزان گنجایش باک هر دو خودرو یکسان و 50 لیتر است ، پس از لحاظ میزان مصرف و میزا حجم باک نیز تقاوت چشم گیری ندارند.

اما یکی از تفاوت های تندر ایران خودرو و پارس خودرو را می توان قیمت آنها دانست به نحوی که شایعه شده است ایران خودرو در چند شیفت خودرو رو تولید و پارس خودرو دریک شیفت این کار را انجام می  دهد حتی دیگر شایعه حذف پیکان از خط تولید ایران خودرو برای افزایش تولید تندر می باشد.

با توجه به نبود تفاوت چشک گیری و قابل توجه میان تندر ایران خودرو و پارس خودرو این تفاوت قیمت از لحاظ کیفی و فنی نمی باشد!!!

می دانیم که تندر 90 مونتاژ می باشد، برای بسیاری از مصرف کنندگان این سوال پیش می آید که موتور تندر 90 ساخت کجاست؟ دو شرکت ایران خودرو  و پارس خودرو طی یک قراردادی نمایندگی شرکت رنو را در ایران در اختیار دارند و قرار شده است که شرکت مگاموتور ، موتور تندر  را تولید کرده است ، کیفیت این موتور ها در حدی است که پیش بینی میشود به هند و روسیه نیز صادر شود.

تندری که توسط  ایران خودرو تولید می شود نیز با تندر 90 e2 تفاوتی ندارد. میزان شتاب و حجم باک ، مشخصات موتور و ویژگی ها فنی یکسانی دارد.

تفاوت تندر ایران خودرو با پارس خودرو از لحاظ ظاهری

در ابتدای تولید خودرو تندر توسط شرکت های ایران خودرو و پارس خودرو تفاوت ظاهری میان محصلات وجود نداشت اما برخلاف ایران خودرو که علاقه به تغییرات ندارد. پارس خودرو درسال 1392 تغییراتی را در ظاهر محصول خود ایجاد کرد و با نام پارس تندر راهی بازار کرد. یکی از عمده ترین تفاوت تندر ایران خودرو و پارس خودرو افایش ضخامت زه بغل درب خودور می باشد ، طراحی چراغ عقب خودرو  و تغییر مکان پلاک از روی سپر عقب به روی صندوق همینطور تغییر رنگ دستگیره درب. با وجود تغییرات جزئی ولی تفاوت قیمتی تندر ایران خودرو و پارس خودرو ، خریداران به ریز ترین جزئیات نیز توجه می کنند و سپس برای خرید تصمیم می گیرند.

از آنجا که تفاوت زیادی در تندر ایران خودرو و پارس خودرو نیست قطعا تفاوتی نیز در قطعات یدکی این دو نمی باشد پس زمانی که به فروشگاه رنو مارکت مراجعه می کنید می توانید قطعات یکسانی را خرید کنید.

در مقاله بررسی کامل از تفاوت تندر ایران خودرو و پارس خودرو اشاره شد پس اگر تنها تفاوت ظاهری ( جزئی ) برای شما اهمیت دارد می توانید تندر 90 پارس را انتخاب نمایید.

admin2

محصولات اخیر
تماس سریع