رنو تالیسمان چه ویژگی هایی دارد؟

رنو تالیسمان چه ویژگی هایی دارد؟ | آپشن های تالیسمان

شاید برای شما سوال باشد که رنو تالیسمان چه ویژگی هایی دارد در اینجا به آپشن و ویژگی های رنو تالیسمان خواهیم پرداخت. رنو تالیسمان یکی از خودروهای جذاب و پر از امکانات است که طرفداران زیادی دارد

رنو تالیسمان از امکانات رفاهی و امنیتی زیادی برخوردار است، این خودرو هنر دست فرانسوی ها است و یکی از خودروهای باکیفیت و کم مصرف محسوب می‌شود و این ویژگی هایی است که فرانسوی ها در آن تبهر خاصی دارند.

احتمالا شمایی که وارد این صفحه شدید، به دنبال قطعات و لوازم یدکی تالیسمان نیز هستید؛ مجموعه رنو مارکت وارد کننده و فروشگاه خرید لوازم یدکی تالیسمان با بهترین قیمت ممکن در کشور می باشد.

<تالیسمان به معنای جادو و طلسم است و دلیل نامگذاری این خودرو به دلیل ظاهر زیبا و شگفت انگیز آن است که شبیه یک جادو است و همین ظاهر جذاب و خاص آن خیلی زود جایگاه مناسب و خوبی بین ایرانی ها پیدا کرده است.

در این مقاله قصد داریم انواع آپشن های رفاهی و و امنیتی رنو تالیسمان را به شما توضیح دهیم.

اپشن و امکانات تالیسمان

آپشن های امنیتی و کمکی رنو تالیسمان

امکانات و آپشن های رنو تلیسمان بسیار زیاد است، در این قسمت می‌خواهیم به معرفی اپشن های امنیتی و کمکی رنو تالیسمان بپردازیم. رنو تالیسمان از اپشن های امنیتی و کمکی زیادی برخوردار است در اینجا می‌خواهیم به آپشن های رنو تالیسمان و کارایی های هر کدام از آن ها بپردازیم
آپشن های کمکی و امنیتی رنو تالیسمان به صورت زیر است

1. سیستم کنترل کشش (Fraction contorol)

کنترل کشش یک خودرو در جاده های لغزنده یکی از سیستم های مهم و عالی رنو تالیسمان است.

این آپشن با تنظیم سرعت مانع سرخوردن چرخ ها در جاده می‌شود و باعث می‌شود شما هیچ گاه کنترل خودرو را از دست ندهید و نگران سرخوردن ماشین در جاده های لغزنده نشوید.

سیستم کنترل کشش تالیسمان

۲.کروز کنترل Cruise contorol

کروز کنترل یکی از آپشن های کمکی رنو تالیسمان است که برای رانندگی در مسافت طولانی طراحی شده است.

این آپشن  رنو تالیسمان به شما کمک می‌کند وقتی که قرار است مسافت طولانی را رانندگی کنید با فعال کردن این اپشن سرعت خودرو  به شکل خودکار ثابت میشود، بنابراین نیازی به فشار دادن پدال گاز نیست و خودروی شما بدون فشار دادن گاز حرکت میکند و این باعث میشود که شما هنگام رانندگی احساس خستگی کمتری کنید.

کروز کنترل تالیسمان

۳.سیستم کمک به شروع حرکت در سربالایی Assist Hill Start

سیستم کمک به شروع حرکت در سربالایی، از عقب رفتن ماشین در زمان استارت زدن در سربالایی جلوگیری می‌کند.

سنسورهایی که در عقب و جلو ماشین قرار دارد فاصله ماشین با سطح زمین را اندازه گیری میکند و وقتی که ماشین در سربالایی باشد هنگام استارت زدن ۲ ثانیه از عقب رفتن ماشین جلوگیری می‌کند و در این زمان شما هم میتوانید ماشین را به جلو حرکت دهید.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی رنو کپچر

۴.کنترل پایداری الکتریکی Contorol Electronie Stability

>کنترل پایداری الکتریکی یکی از آپشن های مهم رنو تالیسمان است، این آپشن کمک می‌کند که تعادل چرخ ها در مسیر مستقیم کنترل شود، و اگر خدای نکرده خودرو از مسیر خارج شد وکنترل خودرو از دست ما خارج شد با فعال کردن این آپشن خودرو تعادل را حفظ می‌کند و در مسیر مستقیم قرار می‌گیرد.

۵. ترمز پارک برقی

برای همه ی ما پیش آمده که مواقعی فراموش کرده ایم که ترمز دستی را بکشیم و می‌دانیم که نکشیدن ترمز دستی چه خطر ها آسیب هایی را به موتور ماشین می‌رساند.

این آپشن رنو تالیسمان خیال مصرف کنندگان خود را بابت کشیدن ترمز دستی راحت کرده است زیرا با فعال کردن دکمه ترمز پارک برقی حتی بعد از خاموش شدن موتور ماشین ترمز دستی پایین می‌آید.

ترمز برقی تالیسمان

سیستم هشدار نقاط کور خودرو

خیلی از مواقع پیش می‌آید که موقع رانندگی قسمتی از خودروی عقب و بغل خود را نبینیم و همین باعث تصادف ما شود.

سنسور های نصب شده بر روی بدنه ی خودرو این هشدار را به راننده می‌دهد که ماشین به او نزدیک شده است د مراقب باشد جالب اینجاست که این اپشن حتی نقاطی از ماشین را به ما هشدار می‌دهد که اصلا در دید ما نیست و همین باعث جلوگیری از تصادف می‌شود.

رنو تالیسمان این هشدار را به صورت روشن شدن چراغ در آیینه بغل به ما می‌دهد.

۷. قابلیت قرار گیری صندلی کودک (ایروفیکس)

امنیت کودکان در خودرو یکی از مسئله های مهم است. خودروی رند تالیسمان در صندلی های عقب قابلیت نصب و قرار گیری صندلی کودک را دارد، پس خیال شما از بابت امنیت کودکان در آین خودرو راحت باشد.

۸.اتو پارک و سنسور پارک عقب و جلو  Parking shesors Rear And Front

در جلو و عقب رنو تالیسمان سنسور هایی قرار دارد که‌این سنسور هاهنگام پارک با ارسال امواج فاصله اجسام با  خودرو را اندازه‌گیری میکند، به این صورت این سنسور ها به شما کمک میکند که دچار تصادف یا برخورد ناخواسته نشوید.

اتو پارک یکی دیگر از اپشن های رنو تالیسمان است، با فشردن یک دکمه در کنسول وسط خودرو شما می‌توانید حالت نمایشگر بزرگ را انتخاب کنید و در زمانی که سرعت خودروی شما کمتر از ۳۰ کیلومتر باشد خودرو به صورت اتوماتیک توسط حسگرها جای پارک مناسب را شناسایی میکند، شما در این زمان فقط باید ترمز را کنترل کنید و نیازی به فشردن پدال گاز نیست.

۹. سنسور تشخیص حرکت اشیا

هدف اصلی این آپشن جلوگیری از تصادف است، سنسور تشخیص حرکت اشيا توانایی این را دارد که حرکت خودرو و دوچرخه و اشیا را تشخیص دهد و با آگاهی کردن راننده از بروز برخورد با شی و تصادف جلوگیری کند.

این آپشن برای جاده های مه الود و شهر های شلوغ اهمیت دو برابر دارد.

یکسری اپشن هاو امکانات  رنو تلیسمان: ۶ایربگ بودن، اتو پارک و دوربین عقب، سیستم کنترل فشار تایرو…….است.

 

آپشن های رفاهی رنو تالیسمان

اپشن های رفاهی رنو تالیسمان

پیش از این به آپشن های امنیتی و کمکی رنو تلیسمان پرداختیم و کارایی و ویژگی هر کدام را توضیح دادیم در اینجا می‌خواهیم ویژگی های اپشن رفاهی رنو تالیسمان را توضیح دهیم:

۱.گرم کن سرد کن و ماساژ برای صندلی راننده

راحتی صندلی راننده که ساعت ها پشت فرمان است از ویژگی های مهم خودرو است، صندلی های رنو تالیسمان علاوه بر اینکه از چرم عالی و باکیفیت ساخته شده است و راحتی زیادی دارد دارای ماساژور برای راننده نیز است که یک ویژگی لوکس محسوب می‌شود.

۲.چراغ خوشامد گویی و چراغ بدرقه

يكي از آپشن های جالب رنو تالیسمان، چراغ خوشامد گویی و چراغ بدرقه ی آن است، این ویژگی به گونه ای است که شما با نزدیک شدن به خودرو، خودرو از طریق سنسورها نزدیک شدن شما را احساس میکند و برای خوشامد گویی راننده آماده میشود، این خوشامد گویی به صورت روشن شدن چراغ روشنایی روز، باز کردن اینه های جانبی و روشن شدن چراغ درون خودرو است، این انیمیشن خوشامد گویی در صفحه ی بزرگ خودرو نمایش داده می‌شود و خودرو ورود شما را اعلام می‌کند

رنو تالیسمان برای بدرقه کردن نیز حرکت جالبی انجام میدهد با توقف خودرو صندلی راننده ۵ سانتی متر به عقب می‌رود تا باعث راحت پیاده شدن راننده شود و تا زمانی که راننده از ماشین دور شود چراغ های آن روشن میماند و درهای ماشین به صورت اتوماتیک قفل می‌شود.

۳.گرم کن صندلی جلو و عقب تالیسمان و سرد کن صندلی جلو

این اپشن رنو تالیسمان به این صورت است که،صندلی جلوی ماشین به طور استاندارد به گرم کن مجهز است، صندلی های عقب نیز مجهز به گرم کن هستند اما صندلی های عقب سرد کن ندارند و سرد کن فقط برای صندلی جلو طراحی شده است.

تنظیم ۶ حالته برای صندلی از اپشن های جذاب رنو تالیسمان است.

گرم کن صندلی تالیسمان

۴.آینه عقب الکترومیک

اینه یک خودروی معمولی در زمان انعکاس نور مشکلات زیادی را برای راننده به بار میاورد اما اینه های الکترومیک رنو تالیسمان از انعکاس بیش از حد نور جلوگیری می‌کند و این باعث می‌شود که چشم های راننده اذیت نشود و هنگام رانندگی دید بهتری داشته باشد

۵. تهویه هوشمند دوگانه به همراه دریچه عقب

این آپشن کمک میکندکه دمای درون خودرو تنظیم شود، همچنین با اندازه‌گیری رطوبت درون خودرو کمک می‌کند که در زمستان بخار روی شیشه ایجاد نشود و رانندگی به مشکل نخورد

با وجود فیلتر های دود و گرد و غبار شما هوای سالمتری درون خودرو داريد

تهویه ی دوگانه نیز امکان تنظیم کردن دمای دلخواه برای راننده و سرنشینان خودرو را فراهم می‌کند

 

جمع بندی:

ما در این مقاله سعی کردیم انواع آپشن های رنو تالیسمان را هم از نظر کمکی و رفاهی و‌.. را به زبانی ساده به شما توضیح دهیم و کاربرد هر کدام را مشخص کنیم پس اگر سوال شما این بود که رنو تالیسمان چه ویژگی هایی دارد؟ پیشنهاد میکنیم این مقاله را به طور کامل بخوانید و همه ی اپشن و امکانات رنو تلیسمان را بشناسید

همانطور که متوجه شدید رنو تالیسمان علاوه بر ظاهر زیبا و شکیل دارای بی نهایت امکانات است که هر راننده ای آرزوی داشتن همچین ماشینی را دارد تا با بهترین امکانات رانندگی کند

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

 

سؤالات متداول

از دیگر اپشن های رنو تالیسمان به چه چيزهایی می‌توان اشاره کرد؟

  • مموری اینه ها
  • چرم مرغوب برای صندلی ها
  • کارت هندزفری رنو
  • چراغ چرخشی
  • و

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع